امروز: پنجشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷ | Today: Thursday, 17 January , 2019
منوی اصلی


اسپیسر پلاستیکی

C-S-H

اسپیسر پلاستیکی

در لغت به معنی فاصله گذار می باشد…

اسپیسر

در لغت به معنی فاصله گذار می باشد. اسپیسرهای پلاستیکی بتن برای رعایت پوشش میلگردها در سازه های مسلح مثل دالها و دیوارها پی ها و سایر احجام بتنی مسلح قابل استفاده بوده و در پروژه های نظیر سد و تونل و سایر ساختمانها و مستحدثات مصرف میشوند.

کارگران در زمان کوتاه قادر به حمل انواع آنها در کارگاه می باشند. حداقل پوشش بتنی روی آرماتورها که به عنوان محافظ برای آرماتورها در برابر هواو اثرات دیگر است، از سطح بتن تاسطح بیرونی فولادی که ضابطه پوشش در مورد ان اعمال میگردد، محاسبه میشود. در موردی که حد اقل پوشش برای یک نوع عضو ساختمانی بیان شده است، حداقل پوشش بتن اگر آرماتور عرضی میلگردهای اصلی را در برگرفته باشد تا لبه خارجی خاموتها، تنگها و مارپیچها اندازه گیری می شودو اگر بیش از یک ردیف آرماتور اصلی بدون خاموتها یا تنگ به کار برده شود، تا سطح خارجی بیرونی ترین ردیف میلگردها اندازه گیری می شود. اسپیسرها ضمن بالا بردن کیفیت سازه ها به سرعت اجرای عملیات ساختمانی تیز کمک می کنند.

اسپیسر پلاستیکی

1 - Copy

اسپیسرهای پلاستیکی بتن از جمله اسپیسرهای ساختمانی می باشند که در صنعت ساختمان کاربرد بالایی دارند. اسپیسر در لغت به معنای فاصله گذار می باشد که عموما فضای بین میلگرد و قالب را تامین می کند. چنانچه گفته می شود به ازای هر دو میلیمتر کاهش در ضخامت بتن روی میلگرد ۵ سال عمر سازه را کاهش و از دوام و عمر و پایایی سازه می کاهد. اسپیسرها مهمترین ابزار برای رسیدن به پوشش بتنی الزامی هستند. از ضعفهای متداول و قابل پیشگیری در سازه های بتن مسلح تاثیر پذیری از عوامل و عناصر مخرب اطراف می باشد.اکسیژن و رطوبت محیط می تواند با نفوذ درون بتن و رساندن خود به میلگردها باعث سرعت بخشیدن به خوردگی میلگردها شود و از عمر مفید سازه بکاهد این در حالی است که پوشش بتنی روئ میلگرد میتواند به عنوان مهمترین عامل جلوگیری از خوردگی محسوب شودو زمانیکه میلگرد در سطح بتن نمایان می شود اثر شیمیایی رطوبت بسیار سریع است. با استفاده از فاصله نگهدارها پوشش الزامی بتن روی میلگردها رعایت می شود.آنچه از یک فضا ساز مورد انتظار است آنستکه با شبکه های میلگرد هم خوانی داشته باشد و وظیفه نگهداری شبکه های میلگرد در خلال بتن ریزی سازه مسلح را در خلال بتن ریزی به خوبی ایفا نماید.این وظیفه توسط نگهدارنده های با دوام ساخته شده با استفاده از مواد غیرخورنده که تولید آنها بسیار آسان است امکانپذیر می باشد.

اسپیسرهای کلینیک تخصصی بتن :

اسپیسرهای پلاستیکی کلینیک تخصصی بتن بسته به نوع کاربرد به چندین دسته تقسیم می شود:

۱-  برای فونداسیون های سنگین و آرماتورهای حجیم از اسپیسرهای HardChair جهت پوشش بتن در اندازه های متفاوت موجود می باشد. جهت مشاهده جزئیات انواع اسپیسر ها از طریق زیرمنوی اسپیسر، می توانید کلیه اسپیسرهای استاندارد کلینیک تخصصی بتن را مشاهده بفرمایید.

۲- برای سازه های متوسط شبیه دال ها، سقف های دو مش، پوترها و تیرها می توان از این نوع اسپیسر به نام MaxiChair بهره برد.

۳- مهندسان و طراحان گرامی می توانند برای کارهای سبک و سریع(سقف های کامپوزیتی و پانل ها) از FixChair های کلینیک تخصصی بتن استفاده کنند.

۴- PolyChair پلی پیر، یک فاصله نگهدار ویژه برای کف های دو مش و ایجاد پوششهای بتنی در ارتفاع ۲۵، ۳۰ و ۴۰ میلیمتر تحتانی و نگهداری مش های فوقانی در ارتفاع ۶۵ تا ۱۵۰ میلیمتر است.

۵- WheelBar ویل بار، مناسب برای بتن ریزی های عمودی دیوارها و ستون ها

۶-  CoverBolt  برای آبندی محل Bolt بولت در دیوارها به کار می رود. جزئیات بیشتر در زیر منوی مربوطه می باشد.

۷- stopper استاپر قطعاتی مناسب جهت آب بندی داخل لوله کاوربولت.

۸- NailFix