امروز: سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷ | Today: Tuesday, 22 January , 2019
منوی اصلی


اصلاح کننده های سطحی

58

رها سازهای قالب

به منظور سهولت در باز کردن قالب بتن می توان از رها سازهای قالب استفاده کرد و بصورت خالص مصرف نمود یا آنرا با آب رقیق کرده و سپس بر روی سطح تمیز شده قالب بصورت یک لایه بسیار نازک اجرا کرد. رهاسازرا می توان بر روی سطح انواع قالب های فلزی، چوبی، پلاستیکی و کامپوزیت استفاده نمود و در کلیه بتن ریزی های متداول در کانال ها، تونل ها، قطعات پیش ساخته، تیرها و ستون ها به کار برد.

رها سازها علاوه بر خاصیت روغنی کردن سطح قالب، محتوی مواد شیمیایی خاص می باشد که از چسبندگی بتن به سطح قالب جلوگیری می کند. عملکرد محصول به گونه ای است که سطح بتن تا زمان باز کردن قالب سخت نشده و در نتیجه به آسانی از قالب جدا می شود. اگر چه هیچ گونه اثر منفی بر مقاومت بتن ندارد.استفاده از این رهاسازهای بتن ، باعث پدید آمدن سطح بسیار مناسب و صاف می شود. ضمن اینکه افزودنی ضد کف موجود در این محصول باعث می شود که حباب های درشت بتن در سطح باقی نماند و در نتیجه از حجم تعمیرات بعدی در حد قابل توجهی کاسته می شود.

ماده عمل آوری سطحی بتن

ماده عمل آوری سطحی بتن بر پایه رزین های محلول در آب است که پس ازخشک شدن تشکیل فیلم غیر محلول می دهد. رزین های مصرف شده در فرمول این محصول دارای اتصال بین ملکولی بسیار خوب و چسبندکی مناسب به سطح بتن خشک و مرطوب هستند، بدین ترتیب رطوبت کافی برای هیدراته شدن سیمان را در بتن حفظ می شود. این محصول محتوی حلال یا مواد خطر ناک نیست و می توان آن را در فضاهای محدود مانند داخل تونل ها استفاده کرد.

جهت مشاهده ویژگی ها، مشخصات فنی و کاربردهای اصلاح کننده های سطحی،زیر منوی مربوطه را انتخاب نمایید.