امروز: جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷ | Today: Friday, 18 January , 2019
منوی اصلی


C-S-H LN120

C-S-H

روان کننده کم مصرف بتن بر پایه لیگنو-پلیمر

معرفی محصول:

C-S-H LN 120 یک افزودنی مایع است که باعث روان کنندگی بتن یا کاهش آب مصرفی می شود. این محصول بر اساس استاندارد ASTM C-494 Type A,B,D و استاندارد ملی ایران به شماره ۲۹۳۰ تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است.بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه ها، انجام آزمایش های کارگاهی برای هر پروژه ضروری است.

چگونگی عملکرد  C-S-H LN120در بتن:

این محصول با کاستن از کشش سطحی آب و پخش شوندگی بیشتر ذرات سیمان امکان تولید بتن روان را فراهم می آورد و بتن حاوی C-S-H LN120 در مقایسه با بتن بدون بدون افزودنی و با کارایی یکسان از مقاومت بالایی برخوردار است، افزایش آشکار مقاومت ناشی از روانی و در نتیجه تراکم بیشتر بتن است. این محصول دارای خاصیت کندگیر کنندگی کنترل شده است و در مقادیر بیش از اندازه باعث تاخیر در گیرش اولیه و نهایی می شود.

موارد کاربرد:

با توجه به ویژگی جانبی کندگیرکنندگی، این محصول برای بتن ریزی در هوای گرم و جائیکه تاخیر کنترل شده در گیرش ابتدایی مدنظر باشد، مانند: بتن حجیم، بدنه، پی سدها، بهبود چسبندگی داخلی، ایجاد کارآیی و تراکم در بتن هایی که دانه بندی و یا شکل سنگدانه ها مناسب نباشند و تیر های بزرگ و عرشه پل ها مناسب است.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملأ چشمگیر است، تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله، افزایش مقاومت فشاری دراز مدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاستیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت بهتر در برابر کربناسیون، نفوذ پذیری کمتر، پایداری بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

مقدارمصرف:

مصرف متداول C-S-H LN120 بین ۰/۲ تا ۰/۷ درصد وزن سیمان (مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجازاست.

جزئیات محصول:

  • شکل ظاهری: مایع روان
  • رنگ: قهوه ای تیره
  • وزن مخصوص:۱/۱۸۵  تا  ۱/۱۹۵ گرم در سانتی متر مکعب در ۲۰ درجه سانتیگراد
  • عدد قلیایی: ۶ تا ۷