امروز: جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷ | Today: Friday, 18 January , 2019
منوی اصلی


C-S-H NE320

C-S-H

(C-S-H NE 320) فراروان کننده بتن بر پایه پلی کربکسیلات اتر برای تولید بتن توانمند

معرفی محصول:

C-S-H NE 320 فرا روان کننده بسیار قوی است که برای تولید بتن های توانمند که نیازمند کسب مقاومت های زیاد و عملکرد خوب هستند طراحی شده است، همچنین برای تولید بتن خود تراکم بدون استفاده از ویبره یا ابزار مکانیکی ایده آل است و امکان طراحی قالب های متنوع را برای طراحان بوجود می آورد. این محصول فاقد کلر بوده و مطابق با اساس استاندارد ASTM C 494-Type A,F ، استاندارد ملی ایران به شماره ۲۹۳۰ تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است. بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه در هر پروژه، انجام آزمایش های اولیه ضروری است.

چگونگی عملکرد C-S-H NE 320 در بتن:

C-S-H NE 320 با فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند، بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربکسیلیک اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد. در شروع آبگیری همانند فوق روان کننده های متداول با افزایش الکتریسیته ساکن، ذرات سیمان را به خوبی پخش می کند. در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می شوند و کماکان آنها را به صورت مجزا و پخش شده نگه می دارند. این رفتار پدید آورنده بتنی روان حتی در مقادیر آب بسیار کم می باشد.

موارد کاربرد:

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط C-S-H NE 320 ،آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای تولید بتن های توانمند نموده است، به خصوص در طرح هایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم باشد می توان به کمک این محصول بتن روانی تولید نمود که به آسانی قالب پذیر است و بدون نیاز به ویبره تمامی نقاط قالب را پر کرده و فاقد حباب های درشت باشد.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملأ چشم گیر است، تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله: افزایش مقاومت فشاری در سنین اولیه و دراز مدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاستیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت بهتر در برابر کربناسیون، نفوذپذیری کمتر، پایداری بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

مقدارمصرف:

مصرف متداول C-S-H NE 320 بین ۰/۵ تا ۱/۵ درصد وزن مواد سیمانی می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

جزئیات محصول:

  • شکل ظاهری: مایع روان
  • رنگ: قهوه ای کمرنگ
  • وزن مخصوص:۱/۰۶ تا ۱/۰۷ گرم در سانتی متر مکعب در ۲۰ درجه سانتیگراد
  • عدد قلیایی: ۵ تا ۶