امروز: سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷ | Today: Tuesday, 22 January , 2019
منوی اصلی


C-S-H RT460

C-S-H

(C-S-H RT 460)کندگیر کننده بتن و تاخیر دهنده گیرش مصالح ساختمانی

معرفی محصول:

 C-S-H RT 460 یک افزودنی مایع است که باعث تاخیر در زمان گیرش مواد سیمانی و دیگر مصالح ساختمانی مانند گچ و آهک می‌شود. کندگیری این محصول دقیقا کنترل شده و می‌توان زمان تاخیر مورد نیاز را با تعیین مقادیر مصرف تنظیم نمود. این افزودنی با انواع سیمان‌ها سازگار است ولی جدول زمان بندی گیرش آن‌ بر پایه سیمان پرتلند تهیه شده است. با توجه به تنوع ویژگی‌های سیمان‌ها، انجام آزمایش‌های کارگاهی برای هر پروژه ضروری است.

چگونگی عملکرد C-S-H RT 460 در بتن:

این محصول با ایجاد حباب به دور ذرات سیمان از آب گیری آن‌ها برای مدت زمان تعیین شده جلوگیری می‌کند و پس از سپری شدن این زمان حباب تشکیل شده از بین می‌رود و آب گیری سیمان آغاز می‌شود. پایداری حباب‌های ایجاد شده با افزایش مقادیر مصرف افزودنی بیشتر می‌شود.

موارد کاربرد:

بیشترین کاربرد C-S-H RT 460 برای بتن ریزی در هوای بسیار گرم برای جلوگیری از ریزش سریع بتن، قالب‌های لغزنده به منظور تنظیم گیرش بتن با حرکت قالب و بتن‌های حجیم برای جلوگیری از افزایش ناگهانی دما در هسته مرکزی بتن و کنترل ترک‌های حرارتی است. اگرچه در بتن ریزی‌های پیوسته مانند پایه‌های پل ها و اسکله‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که به آن ها اشاره شد،دوام بتن سخت شده را نیز افزایش می دهد. نفوذ پذیری آن را کاهش داده و پایداری بتن در برابر عوامل جوی را افزایش می دهد.

مقدارمصرف:

اعداد میانی جدول، مقادیر مصرف را برای صد کیلو سیمان بر حسب لیتر نشان می‌دهد.

توجه: مصرف بیش از اندازه این افزودنی باعث ایجاد حباب اضافی در بتن و در نتیجه کاهش وزن مخصوص و مقاومت فشاری می شود. اگرچه برای تولید بتن های سبک میتوان مقادیر بیشتری از این افزودنی را مصرف نمود.

جزئیات محصول:

  • شکل ظاهری: مایع روان
  • رنگ: بیرنگ
  • وزن مخصوص: ۱/۰۸ تا ۱/۰۹ گرم در سانتی متر مکعب در ۲۰ درجه سانتیگراد
  • عدد قلیایی: ۸ تا ۹
  • مقدار کلر: کمتر از ۱/۰ درصد