امروز: جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷ | Today: Friday, 18 January , 2019
منوی اصلی


C-S-H SR340

C-S-H

(C-S-H SR 340) فراروان کننده بتن بر پایه پلی کربکسیلات اتر با خاصیت حفظ کارایی خیلی طولانی

معرفی محصول:

SR 340 C-S-H برای بتن ریزی در دماهای بسیار گرم یا حمل و نقل های طولانی طراحی شده است. این محصول قادر است کارایی بتن را برای زمان طولانی حفظ نماید و از بروز درزهای سرد در بتن ریزی های ناپیوسته جلوگیری نماید. ضمن اینکه برای مصرف در بتن های توانمند که نیازمند کسب مقاومت های زیاد و عملکرد خوب هستند مناسب است، این محصول فاقد کلر بوده مطابق با استاندارد ASTM C-494 Type B,D,G ، استاندارد ملی ایران به شماره ۲۹۳۰ و سایر استانداردهای بین المللی تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است.

چگونگی عملکرد C-S-H SR 340 در بتن:

C-S-H SR 340 با فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند، بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربکسیلیک اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد. در شروع آبگیری همانند: فوق روان کننده های متداول با افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش می کند. در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می شوند و کماکان آن ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه می دارند. این رفتار پدیدآورنده بتنی روان حتی در مقادیر آب بسیار کم می باشد.

موارد کاربرد:

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط C-S-H SR 340 آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای تولید بتن های توانمند نموده است، به خصوص در طرح هایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم باشد می توان به کمک این محصول بتن روانی تولید نمود که به آسانی قالب پذیر است و بدون نیاز به ویبره تمامی نقاط قالب را پر کرده و فاقد حباب های درشت باشد.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملأ چشم گیر است، تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله: افزایش مقاومت فشاری دراز مدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاستیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت بهتر در برابر کربناسیون، نفوذپذیری کمتر، پایداری بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

مقدارمصرف:

مصرف متداول C-S-H SR340 بین ۰/۵ تا ۱/۵ درصد وزن سیمان (مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

جزئیات محصول:

  • شکل ظاهری: مایع روان
  • رنگ: قهوه ای کمرنگ
  • وزن مخصوص:۱/۰۸ تا ۱/۱ گرم در سانتی متر مکعب در ۲۰ درجه سانتیگراد
  • عدد قلیایی:۵ تا ۶