امروز: دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ | Today: Monday, 21 January , 2019
منوی اصلی


C-S-H MA410

C-S-H

 (C-S-H MA 410) افزودنی هوازا برای تولید حباب های میکرونی

معرفی محصول:

C-S-H MA 410 یک افزودنی مایع است که باعث ایجاد حباب های میکرونی در بتن می شود. این محصول بر اساس استانداردASTM C 260-86&AASHTOM-154 و استاندارد ملی ایران به شماره ۲۹۳۰ تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است.بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه ها، برای کسب درصد حباب مورد نیاز انجام آزمایش های کارگاهی برای هر پروژه ضروری است.

چگونگی عملکرد C-S-H MA 410 در بتن:

این محصول با ایجاد حباب های میکرونی به قطر ۴۰ تا ۵۰ میکرون که به طور منظم بافواصل۲۰۰ تا ۲۵۰ میکرون در تمامی جسم بتن تشکیل می شوند، بتن را در برابر چرخه های یخ و ذوب مقاوم می سازد و از فرسایش تدریجی آن جلوگیری می­کند. علاوه بر آن کار پذیری و پمپ شدن بتن را تسهیل می نماید. این خاصیت در بتن هایی که دانه بندی مناسبی ندارند اهمیت زیادی دارد.

موارد کاربرد:

مهمترین کاربرد C-S-H MA 410 در تولید بتن هایی است که در معرض خیس شدن و یخ زدن قرار دارند، مانند بدنه سدهای بتنی و جداول جاده ای، روکش بتنی جاده ها بخصوص در مناطق کوهستانی و سردسیرکه همواره در معرض فرسایش قرار دارند استفاده از حباب ساز در تولید این بتن­ها ضروری است.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که به آنها اشاره شد، دوام بتن سخت شده را نیز افزایش می­دهد. نفوذپذیری آن را کاهش داده و پایداری بتن در برابر عوامل جوی را افزایش می دهد.

مقدارمصرف:

مصرف متداول C-S-H MA 410 بین ۲۰ تا ۸۰ میلی لیتر برای ۱۰۰ کیلوگرم سیمان (مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

جزئیات محصول:

  • شکل ظاهری: مایع روان
  • رنگ: کهربایی
  • وزن مخصوص:۱ تا ۱/۰۲ گرم در سانتی متر مکعب در ۲۰ درجه سانتیگراد
  • عدد قلیایی: ۷ تا ۸